Kontakt
Cover Image

Estetyka mebli gastronomicznych, czyli dlaczego wygląd też jest ważny?

Marzec 24, 2022
Czas czytania: 2 minut

Wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości meble to podstawa w każdym lokalu gastronomicznym, bez względu na to, czy jest to ekskluzywna restauracja, czy też stołówka z domowym jedzeniem. Pojemne zlewy, wydajne okapy, przestronne stoły czy szafy przelotowe są równie ważne co sprzęty kuchenne. Trudno bez nich wyobrazić sobie sprawną i wygodną pracę podczas przygotowywania różnorodnych dań. Poszukując odpowiednich mebli gastronomicznych, najczęściej uwzględniane są ich cechy użytkowe, takie jak trwałość czy odpowiednie dostosowanie do przestrzeni. Jednak walory wizualne również nie są bez znaczenia.

Zadbaj o estetykę mebli gastronomicznych

W niektórych restauracjach występuje otwarte zaplecze gastronomiczne, do którego mają wgląd klienci. Dotyczy to bardzo wielu małych lokali, barów typu fast food, kebabów, kafeterii z kanapkami czy kawiarni. W tym przypadku koniecznie trzeba zadbać o to, aby całe wyposażenie kuchenne, w tym przede wszystkim meble, prezentowały się atrakcyjnie. Oczywiście nie jest łatwo zachować równowagę między estetyką, funkcjonalnością, a przede wszystkim higieną i czystością. Jednak nawet jeśli kuchnia stanowi oddzielne pomieszczenie, kwestie estetyki nie powinny schodzić na ostatni plan. Powinny prezentować się schludnie, elegancko i czysto w każdych okolicznościach. W końcu kuchnia to intensywnie bijące serce każdego kulinarnego biznesu, a jednocześnie miejsce pracy wielu osób — nie można więc jej zaniedbywać.

Nieprzypadkowo w lokalach gastronomicznych największym zainteresowaniem cieszą się meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Ich nowoczesny design może przyczynić się do podniesienia standardu świadczonych usług. Będzie też atrakcyjną wizytówką firmy. Doskonałym tego przykładem są produkty zapewniane przez firmę Alkos, która oferuje szeroki wybór elementów wyposażenia dla lokali gastronomicznych, w tym m.in. baseny, okapy, stoły, szafy czy zlewy. Łączą w sobie wysoką jakość wykonania, trwałość i wytrzymałość z nowoczesną, niebanalną estetyką. Wykazują wysoką odporność na korozję, która powstaje zazwyczaj na skutek wilgoci lub działania czynników chemicznych, dlatego zachowują swój wygląd przez długi czas.

Jeśli jesteś zainteresowany meblami gastronomicznymi, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Alkos.pl