Kontakt
Cover Image

Jak dobrać wymiary stołu gastronomicznego?

Lipiec 8, 2021
Czas czytania: 4 minut

Prowadzenie własnego lokalu gastronomicznego wymaga posiadania odpowiednio wyposażonych pomieszczeń, w których przygotowywane są posiłki. Na szczególną uwagę zasługuje ergonomiczne zaaranżowanie blatów i przestrzeni roboczej, wykorzystywanej do krojenia, obierania i ogólnego przygotowywania potrzebnych produktów. Kluczem do sukcesu i efektywności są więc przystosowane do potrzeb gastronomii stoły, które łączą w sobie wysoką jakość i wygodę. Jednak jak wybrać stół, który będzie dopasowany do naszych potrzeb? Jak sprawdzić, czy jego wymiary zagwarantują efektywną i bezpieczną pracę? I na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania decyzji? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Stół gastronomiczny ze zlewem lub bez zlewu

Pierwsze pytanie, na które powinniśmy odpowiedzieć brzmi: czy dedykowany do naszego lokalu stół powinien być rozwiązaniem ze zlewem? Czy też rozwiązaniem bez zlewu? Odpowiedź jest bardzo ważna, ponieważ każda z wymienionych propozycji ma nieco inną specyfikę i sprawdzi się w nieco innych pomieszczeniach. 

Co ciekawe, w naszej ofercie znajdziesz zarówno modele wyposażone w zlew, jak i standardowe stoły posiadające jedynie blat. Każdy produkt może zostać dopasowany do konkretnych potrzeb m.in. jeśli chodzi o wymiary i wykonanie. Dzięki takiej elastyczności proponowane przez nas nowoczesne stoły są wielozadaniowe i sprawiają, że każdy skrawek dostępnej przestrzeni jest doskonale wykorzystany.  

Jak dobrać wymiary?

Jak jednak dobrać odpowiednie wymiary stołu gastronomicznego? Okazuje się, że korzystając z wysokiej jakości propozycji, takich jak produkty firmy Alkos, masz dostęp do gotowych rozwiązań, stworzonych z myślą o wygodzie i bezpieczeństwu. Rozwiązania te są tworzone według światowej klasy standardów, dzięki czemu dopasowują się do najczęściej występujących potrzeb i umożliwiają sprawne wykonywanie zadań. 

Warto jednak wiedzieć, jaka jest ogólna zasada dobierania wymiarów stołów gastronomicznych. Praca przy tego typu elementach umeblowania powinna być przede wszystkim wygodna, bezpieczna i efektywna. Dobierając rozwiązanie warto więc dopasować wysokość stołu do średniego wzrostu członków naszej załogi, a szerokość - do dostępnego miejsca, a także do powierzchni przypadającej na jednego pracownika wykonującego swoje obowiązki podczas zmiany. Kluczowe znaczenie ma także ergonomia pracy oraz zachowywanie właściwej postawy ciała - niewskazane jest pochylanie się i przyjmowanie pozycji, która obciąża kręgosłup, czy inne ważne partie. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Wymiary to jednak tylko jeden z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie stołu gastronomicznego. 

Podejmując decyzję warto sprawdzić także, czy:

- model posiada atesty i został dopuszczony do kontaktu z żywnością,

- jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, która jest wytrzymała i nie wchodzi w reakcje chemiczne z żadnymi substancjami, czy to pochodzenia spożywczego, czy chemicznego,

- stół posiada dodatkowe funkcjonalności, takie jak półki, czy szafki, które pozwalają na uporządkowanie przestrzeni i zwiększają efektywność pracy,  

- dany model posiada dobre parametry wytrzymałości złącz i  krawędzie, które są zakończone w sposób estetyczny i bezpieczny. 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Alkos.pl