Kontakt
Cover Image

Zalety kuchennych szaf przelotowych

Lipiec 5, 2021
Czas czytania: 4 minut

Prowadzenie własnego lokalu gastronomicznego to poważne zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby posiłki powstawały szybko i w sposób zgodny ze standardami higieny, bardzo ważne jest wyposażenie przestrzeni roboczej w profesjonalne sprzęty. Rozwiązań, z którym możemy skorzystać jest naprawdę wiele. Jednym z nich są kuchenne szafy przelotowe, których forma odpowiada wszystkim najczęściej pojawiającym się potrzebom. Jednak dlaczego dobrze dobrane szafy przelotowe mają tak duże znaczenie? Jakie są ich główne zalety? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

Szafy przelotowe - dlaczego tak ważne?

Kuchenne szafy przelotowe do profesjonalne propozycje, sprawiające, że przestrzeń, w której pracujemy jest ergonomiczna, wygodna i spełnia wszystkie wymogi sanitarne. Meble te są wykonane z wysokiej jakości materiałów, przede wszystkim ze stali nierdzewnej, która pozwala na szybkie czyszczenie zachowanie higienicznej świeżości. Większość rozwiązań jest wyposażonych także w przesuwne drzwi, montowane zarówno z przodu jak i z tyłu. Pozwalają one na wygodny dostęp do wszystkich zakamarków szafy, a także na pewnego rodzaju podział przestrzeni na strefę czystą i strefę brudną. Co ważne, taki podział kuchni to nie tylko wygoda, ale także konieczność - ze względu na przepisy Sanepidu i dobrą organizację pracy. 

Główne zalety rozwiązania

Kuchenne szafy przelotowe wykazują wiele zalet. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:  

 • dzięki zastosowaniu podwójnie zaginanych krawędzi, szafa nie ma ostrych punktów, które mogłyby stanowić zagrożenie, 
 • całość jest wykonana w sposób estetyczny i nowoczesny,  
 • szafa przelotowa to stabilna i wytrzymała konstrukcja,
 • przy odpowiednim ustawieniu rozwiązanie to ułatwia dobrą organizację i zapewnia komfortowe warunki pracy,
 • propozycja stanowi efektywne oddzielenie części „brudnej” od „czystej”, zapewniając zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w lokalu,
 • szafa przelotowa to produkt dostępny w różnych rozmiarach, z różną ilością półek oraz różną organizacją przestrzeni wnętrza,
 • mebel może posiadać drzwi suwane bądź drzwi uchylne,
 • w zależności od naszych potrzeb istnieje możliwość skorzystania z dodatkowej opcji, jaką jest montaż zamka,
 • szafa wykonana jest ze stali nierdzewnej, czyli materiału, który jest odporny na korozję, odporny na wysoką temperaturę, a także na działanie kwasów, 
 • wybór wysokiej jakości produktu zapewnia nieograniczony czas użytkowania,
 • doskonały stosunek jakości do ceny, przy czym ostateczny koszt zakupu szafy przelotowej zależy od wybranych wymiarów i opcji.

Nasza oferta

Jeśli chcesz wykorzystać możliwości, jakie daje wysokiej jakości szafa przelotowa, skorzystaj z naszej oferty. Tworzone przez nas propozycje to wytrzymałe meble, które możesz dopasować pod względem rozmiaru i funkcjonalności do potrzeb Twojej firmy.

Każda szafa przelotowa jest kompatybilna z innymi produktami, których potrzebujesz, a które są podstawą działania lokalu gastronomicznego. Co ważne, wszystkie rozwiązania firmy Alkos są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu wyróżniają się trwałością, wygodą i higienicznością. Profesjonalni kucharze uważają, że stal nierdzewna jest materiałem najlepiej nadającym się do wykonania mebli do kuchni w restauracjach i barach.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Alkos.pl